Crossfit'i Merak Eden ve Başlamak İsteyen Kişilerin En Fazla Dert Ettiği ve Çevresinden Duyduğu Üç Cümle Bunlar Olsa Gerek :

" Crossfit Denemeden Önce Vücudumu Şekle Sokmam Gerekiyor "

" Daha Önce Hiç Spor Yapmadım ve Crossfit Çok Yoğun Görünüyor "

" Crossfit Çok Zor "

Peki Crossfit Sizin İçin Uygun Mu ?

Kısa ve öz olarak cevaplamak gerekirse CrossFit kesinlikle bir spor geçmişi, fiziksel durum ve yaşa bakılmaksızın her birey için uygundur. Sizin ihtiyaçlarınız ile olimpik atletlerin ihtiyaçları derece olarak olarak farklı olmakla beraber içerik aynıdır. Artan güç, hız, güç, kardiyovasküler ve solunum kapasitesi, esneklik, dayanıklılık, koordinasyon, çeviklik ve denge dünyanın en iyi sporcuları için olduğu kadar büyükanne ve büyükbabalarımız için de önemlidir. CrossFit’ in en önemli unsuru, temel olarak yaşam fonksiyonlarımızı devam ettirme işlevine sahip bir hareket veya egzersiz anlamına gelen “fonksiyonel hareket” ifadesidir. Gerçek dünya koşullarında bu hareketler, bir uçağı yakalamak için koşmak, çocuğunuzu havaya kaldırmak ve yerden bir şey almak için çömelmek gibi hareketler olarak karşımıza çıkmaktadır.

CrossFit’e başlamak isteyen kişilerde antrenmanlara doğrudan kompleks hareketlerle başlayıp ve ağır halter ile çalışacaklarına dair bir kanı mevcuttur.

Bu kesinlikle doğru değildir!

CrossFit’ in güzelliği, antrenmanlarınıza çok temel hareketlerle başlayabilmeniz ve kondisyonunuz arttıkça karmaşık hareketlere, olimpik halter ve daha ağır kilolara doğru seviyeli bir geçiş yapabilmenizdir.

Sonuç olarak CrossFit, en temel hareketlerle başlayan ve fitness seviyeniz arttıkça yoğunluk, karmaşıklık ve yük seviyesi artan bir fitness programıdır. CrossFit günlük hayatımınızın değişilmez bir parçası olan fonksiyonel hareketlere odaklandığından herkese uygulanabilir. CrossFit’e başlamak için en önemli ön koşullar formda olma isteğinizin olması, çalışmaktan zevk almanız ve başlamaktan korkmamanızdır!