CrossFit’e başlamak için yaş, vücut yapısı, kilo ve yağ oranı sınırı bulunmuyor. Bununla beraber herhangi bir spor ve fitness aktivitesine başlamadan önce yaptırmanız gereken rutin doktor kontrollerini yaptırmış olmanızı bekliyoruz. Herhangi bir sakatlığınız veya fiziksel sorununuz varsa detaylarını lütfen bizimle paylaşın.
CrossFit Box’ımıza kaydolan tüm üyelerimize öncelikle CrossFit’in temel fonksiyonel hareketlerini ve olimpik halter temellerini içeren bir eğitim veriyoruz. Daha önce bir spor, hatta CrossFit geçmişiniz olsa dahi CrossFit antrenmanlarımıza başlatabilmek veya seviyenizi tespit edebilmek için eğitimlerimize katılmanızı bekliyoruz.
Yeni başlayanlar için eğitimlerimiz toplam dört dersten oluşuyor. Daha önce CrossFit yapmadıysanız öncelikle tüm eğitimlerinizi tamamlamanız ve eğitmenlerimizden onay almanız gerekiyor.
Daha önce CrossFit yapanlar için ise seviye tespiti yaparak CrossFit’in temel fonksiyonel hareketlerin hatırlamanıza yardımcı oluyoruz.
Eğitim saatlerimize haftalık program sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Eğer eğitim saatleri sizin için uygun değilse veya özel ders seçeneklerinden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Eğitimlerinizi tamamladıktan sonra ise tek yapmanız gereken ise günlük programdan (Workout of the day) size uygun bir saate rezervasyon yaptırmak ve ısınma için zamanında hazır olmak…
Antrenmanın içeriğini hiç dert etmeyin çünkü eğitmenlerimiz başlamadan önce sizin seviyenize uygun gerekli ölçeklendirmeleri yapacaklar.